ФОРУМ БУШКРАФТА И ПРЕЖИВЉАВАЊА
Препоручујемо вам да се пријавите, или региструјете (уколико већ нисте).

Join the forum, it's quick and easy

ФОРУМ БУШКРАФТА И ПРЕЖИВЉАВАЊА
Препоручујемо вам да се пријавите, или региструјете (уколико већ нисте).
ФОРУМ БУШКРАФТА И ПРЕЖИВЉАВАЊА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Po vama najbolji nož za preživljavanje

5 posters

Go down

Po vama najbolji nož za preživljavanje Empty Po vama najbolji nož za preživljavanje

Порука by Srpski Vuk Sun 23 Oct 2011 - 1:51

Molim da postavite slike i da date komentar.

Srpski Vuk
Major

Broj poruka : 249
Godina : 54

Назад на врх Go down

Po vama najbolji nož za preživljavanje Empty Re: Po vama najbolji nož za preživljavanje

Порука by gajda Sun 23 Oct 2011 - 2:49

Tema koja je već poprilično izlizana i oko koje su se vodile polemike po raznim domaćim i stranim forumima.
Osnovno je nož koji trenutno imaš uz sebe je nož za preživljavanje.
E sad, ako bi birali koji nož bi poneli sa sobom na preživljavanje to opet može da zavisi više od subjektivnog mišljenja pojedinca.
Teško je naći idealan nož.
Materijal: karbonac (koji će se lako oštriti i dugo držati oštrinu ali rđati) ili neki nerđajući (koji ne zahteva intenzivno održavanje u smislu korozije ali neće tako dugo držati oštrinu i nešto teže će se oštriti).
Dimenzije: dužina oštrice od nekih 150 mm i debljine od oko 5 mm bi bilo sasvim dovoljno i za malo grublje radove, ali bi bilo poželjno imati i neki manji za preciznije radove (oko pravljenja zamki).
Full tang ili hidden tang konstrukcije opet svaka ima svoje prednosti i mane.
Hidden tang je mnogo bolje izbalansiran i težina se za razliku od full tanga ne prebacuje samo na dršku što olakšava posao cepanja drveta zamahom.
Full tang je po meni bilji samo iz torazloga što ukoliko se desi da drška iz nekog razloga pukne još uvek imamo solidan komad drške oko koga možemo obmotati tkaninu i opet dobiti koliko-toliko upotrebljivu dršku, što je kod rat tail-a dosta teže izvesti.
I za kraj opet se po meni sve svodi na konstantno uvežbavanje korišćenja sve opreme a tako i noža kako bi smo izvukli maksimum iz svega.
Čak i sa odličnim nožem gledajući ga ispred kompjutera i gledajući razne klipove po internetu nećemo mnogo naučiti.

gajda
Admin

Broj poruka : 57
Godina : 40
Lokacija : Beograd

Назад на врх Go down

Po vama najbolji nož za preživljavanje Empty Re: Po vama najbolji nož za preživljavanje

Порука by Srpski Vuk Sun 23 Oct 2011 - 5:44

I najobičniji perorez može da završi posao. U pravu si kada kažeš da nož koji imaš u datom momentu je nož za preživljavanje.

Srpski Vuk
Major

Broj poruka : 249
Godina : 54

Назад на врх Go down

Po vama najbolji nož za preživljavanje Empty Re: Po vama najbolji nož za preživljavanje

Порука by Srpski Vuk Sun 23 Oct 2011 - 5:44

Pošto je tema izlizana da brišemo ovo?

Srpski Vuk
Major

Broj poruka : 249
Godina : 54

Назад на врх Go down

Po vama najbolji nož za preživljavanje Empty Re: Po vama najbolji nož za preživljavanje

Порука by gajda Sun 23 Oct 2011 - 6:27

Nema potrebe za brisanjem teme, možda će još neko dopuniti.

gajda
Admin

Broj poruka : 57
Godina : 40
Lokacija : Beograd

Назад на врх Go down

Po vama najbolji nož za preživljavanje Empty Re: Po vama najbolji nož za preživljavanje

Порука by Kresoje Tue 25 Oct 2011 - 4:02

Ma brisi da ne zauzima mesto na serveru.
Kresoje
Kresoje
Stariji vodnik

Broj poruka : 66
Lokacija : preko bare

Назад на врх Go down

Po vama najbolji nož za preživljavanje Empty Re: Po vama najbolji nož za preživljavanje

Порука by Srpski Vuk Tue 25 Oct 2011 - 7:41

Važi brišite da bi bilo više mesta za druge stvari!

Srpski Vuk
Major

Broj poruka : 249
Godina : 54

Назад на врх Go down

Po vama najbolji nož za preživljavanje Empty Re: Po vama najbolji nož za preživljavanje

Порука by gamal.georgenashid Wed 7 Nov 2012 - 12:31

Po meni je možda najbolje (nakon određenog prikupljenog iskustva) dati da se takav nož izradi ili ga izraditi sam. Kolikom ljudi toliko ćudi. Za neke su nessmuk noševi vrhunac nožarstva, po drugima ne mogu biti nakazniji. Svojedobno sam za potrebe logorovanja i lova nabavio CS Recon Tanto koji zaista može bez oštećenja da preseče deblji ekser, ali se nakon izvesnog vremena pokazalo da je kombinacija sekirice i elegantnijeg noža mnogo funkcionalnija. Moji prvi pokušaji u nožarstvu su me približili željenom idealu, ali još tragam za savršenom formom.Po vama najbolji nož za preživljavanje Img4707eq


Последњи изменио gamal.georgenashid дана Wed 14 Nov 2012 - 9:31. измењено укупно 1 пута
gamal.georgenashid
gamal.georgenashid
Vodnik

Broj poruka : 25
Godina : 56

Назад на врх Go down

Po vama najbolji nož za preživljavanje Empty Re: Po vama najbolji nož za preživljavanje

Порука by Perke Tue 13 Nov 2012 - 12:36

Jel ima, kod nas u Srbiji, da se kupe dobri ali kvalitetni nozevi? I da li moze da se nadje kvalitet noz izmedju 50-100e? Interesuje me noz iz jednog dela, posto imam vec na preklop jedan i solidan je. Koristio bi ga za prirodu a retko van nje.

Gledao sta ima od sajtova kod nas u Srbiji. Dok je npr. Hrvatska u daleko bogatijom izboru. Imamo nekoliko lovackih radnji, par posveceno kampovanju, prirodi i slicnim stvarima. Mozda bi bilo dobro da se okaci u jednoj temi radnje gde se moze nalaziti oprema za ovu namenu. Mali je ovo ipak forum tako da i to reklamiranje ne bi skodilo a ljudi bi se mozda vise zaintersovali kada bi i odma znali gde sve ima da se kupi.

Perke
Vojnik

Broj poruka : 4

Назад на врх Go down

Po vama najbolji nož za preživljavanje Empty Re: Po vama najbolji nož za preživljavanje

Порука by gamal.georgenashid Wed 14 Nov 2012 - 9:08

Nkon izvesvnog perioda traženja takvog noža postalo mi je jasno da se kod nas uglavnom nudi produkcija kineskih ili drugih dislociranih pogona sa pripadajućim ne obavezno lošim ali neujednačenim kvalitetom. Možda je rešenje u domaćoj sve široj manufakturnoj ponudi. Evo adrese koju mislim da vredi pogledati:
http://www.srbijalov.com/forum/viewthread.php?thread_id=59&rowstart=1340

Goran Atanasković
Mail: gujeizpotaje@gmail. com ili na br telefona: 0621682388

gamal.georgenashid
gamal.georgenashid
Vodnik

Broj poruka : 25
Godina : 56

Назад на врх Go down

Po vama najbolji nož za preživljavanje Empty Re: Po vama najbolji nož za preživljavanje

Порука by gamal.georgenashid Wed 14 Nov 2012 - 9:26

Ili možda neki drug počisti garažu i pokloni ti par testera za metal od HSS čelika i ti u naletu kreativnosti napraviš sam nešto ovako: Po vama najbolji nož za preživljavanje Img46981
gamal.georgenashid
gamal.georgenashid
Vodnik

Broj poruka : 25
Godina : 56

Назад на врх Go down

Po vama najbolji nož za preživljavanje Empty Re: Po vama najbolji nož za preživljavanje

Порука by Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Назад на врх

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму