ФОРУМ БУШКРАФТА И ПРЕЖИВЉАВАЊА
Препоручујемо вам да се пријавите, или региструјете (уколико већ нисте).

Join the forum, it's quick and easy

ФОРУМ БУШКРАФТА И ПРЕЖИВЉАВАЊА
Препоручујемо вам да се пријавите, или региструјете (уколико већ нисте).
ФОРУМ БУШКРАФТА И ПРЕЖИВЉАВАЊА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Domaca skola za prezivljavanje"

+3
Srpski Vuk
Druid
Zo6
7 posters

Go down

"Domaca skola za prezivljavanje" Empty "Domaca skola za prezivljavanje"

Порука by Zo6 Sun 27 Jun 2010 - 6:01

Stavio sam pod navodnicima jer za neke na ovom forumu jeste domaca a za neke nije. Skola je Hrvatska i sajt mozete pregledati na engleskom ili hrvatskom. Mogu se cak i daunlodovati neke stvari.
"Domaca skola za prezivljavanje" Icon_arrow http://www.extremesurvive.com

Zo6
Vodnik

Broj poruka : 29
Lokacija : tu negde, u blizini

Назад на врх Go down

"Domaca skola za prezivljavanje" Empty Re: "Domaca skola za prezivljavanje"

Порука by Druid Sun 27 Jun 2010 - 6:10

Izvrsna škola. Nađite je i na FaceBook-u - ima brdo lijepih fotografija (uz ono što se može naći na samom sajtu škole).
Druid
Druid
Vodnik

Broj poruka : 33
Lokacija : More

Назад на врх Go down

"Domaca skola za prezivljavanje" Empty Re: "Domaca skola za prezivljavanje"

Порука by Srpski Vuk Mon 17 Oct 2011 - 22:44

A neka naša škola za preživljavanje?

Srpski Vuk
Major

Broj poruka : 249
Godina : 54

Назад на врх Go down

"Domaca skola za prezivljavanje" Empty Re: "Domaca skola za prezivljavanje"

Порука by grujicnikola Tue 18 Oct 2011 - 22:40

Mi trenutno nemamo školu preživljavanja, mada ima nekih pokušaja da se napravi.
Prisustvovao sam jednom njihovom tečaju ali je više nego smešno, tako da je ispalo da sam ja na kraju zapalio vatru, našao hranu i vratio ljude u civilizaciju, bližim i lakšim putem, dok se instruktor i nije baš pokazao, čak šta više imao je puno nelogičnih objašnjenja za neke svoje postupke.
Sve te vikend škole su više uzimanje para nego prilika da nešto stvarno naučite, a o uvežbavanju da ne govorimo.

Postoji u planu pravljenje ozbiljne škole preživljavanja gde će se na kurseve ići od 7 do 10 dana i gde će moći da se nauče razne tehnike i zanati.
U zavisnosti od nivoa obuke zavisiće i teren na kom će se kurs održavati, a ne i početni i napredni kurs u istoj jarugi.

Moj savet je da za sada dolazite na naša Buhscraft okupljanja i treninge gde se razmenjuju iskustva, objave su uglavnom na FB profilu Bushcraft Serbia i grupi BUSHCRAFT.
Sledeće okupljanje ima za temu bivakovanje u zimskim uslovima, tako da se spremite za sneg!!!
grujicnikola
grujicnikola
Admin

Broj poruka : 152

Назад на врх Go down

"Domaca skola za prezivljavanje" Empty Re: "Domaca skola za prezivljavanje"

Порука by Srpski Vuk Wed 19 Oct 2011 - 0:44

Javite na vreme da se spremino cheers

Srpski Vuk
Major

Broj poruka : 249
Godina : 54

Назад на врх Go down

"Domaca skola za prezivljavanje" Empty Re: "Domaca skola za prezivljavanje"

Порука by Kresoje Wed 19 Oct 2011 - 8:39

Sta je to sneg? confused
Kresoje
Kresoje
Stariji vodnik

Broj poruka : 66
Lokacija : preko bare

Назад на врх Go down

"Domaca skola za prezivljavanje" Empty Re: "Domaca skola za prezivljavanje"

Порука by Srpski Vuk Wed 19 Oct 2011 - 8:57

Ono belo što pada zimi sa neba, malo šale nije na odmet. affraid

Srpski Vuk
Major

Broj poruka : 249
Godina : 54

Назад на врх Go down

"Domaca skola za prezivljavanje" Empty Re: "Domaca skola za prezivljavanje"

Порука by grujicnikola Mon 26 Dec 2011 - 11:36

grujicnikola
grujicnikola
Admin

Broj poruka : 152

Назад на врх Go down

"Domaca skola za prezivljavanje" Empty Re: "Domaca skola za prezivljavanje"

Порука by Predrag Thu 1 Mar 2012 - 0:59

grujicnikola ::Mi trenutno nemamo školu preživljavanja, mada ima nekih pokušaja da se napravi.
Prisustvovao sam jednom njihovom tečaju ali je više nego smešno, tako da je ispalo da sam ja na kraju zapalio vatru, našao hranu i vratio ljude u civilizaciju, bližim i lakšim putem, dok se instruktor i nije baš pokazao, čak šta više imao je puno nelogičnih objašnjenja za neke svoje postupke.

E, ovo me zanima.Ko je organizovao taj tecaj koji je bio katastrofa?
Jos jedno pitanje.Ja shvatih citajuci ovaj forum da ekipa sa ovog foruma ima aspiracije da napravi skolu ili kurs.Dokle se stiglo sa time?

Predrag
Vojnik

Broj poruka : 12

Назад на врх Go down

"Domaca skola za prezivljavanje" Empty Re: "Domaca skola za prezivljavanje"

Порука by grujicnikola Thu 1 Mar 2012 - 3:09

Nije ni važno ko je organizovao, više ne kontaktiram sa tim čovekom, rasprava i neslaganje je počelo baš oko tog kampa, ali ne dira on mene pa ne diram ni ja njega!!! Krivo mi je samo što sam verujući mu i sam učestvovao u organizaciji, svaka greška se plaća, još jednom se izvinjavam momcima koji su preko mene došli na kamp!!!

Što se tiče domaće škole, to je nešto što se krčka par godina unazad, piše se i ozbiljna knjiga o jestivom bilju, gde će svaka biljka da ima svoju stranicu, sa slikama, ako je moguće, u svim godišnjim dobima i opširnim opisom, a ne kao do sada da svaka 5. biljka ima sliku iz pedesetih godina prošlog veka, i to skeniranu. Najverovatnije će knjiga imati još neka poglavlja, vezana za boravak i dugoročno življenje u prirodi, ali o tom, po tom, a ne pričamo previše, ko zna šta nosi dan, a šta noć!?
Traže se pogodne lokacije i ljudi koji su stručni u svojoj oblasti.
Ozbiljna škola zahteva ozbiljan rad i puno posla oko osmišljavanja i organizacije, tako da ne očekujem da će početi nešto konkretno da se dešava pre leta 2014. kad će se, nadam se, poklopiti sve kockice u jednu zaokruženu celinu.

Do tada ćemo praviti okupljanja i treninge kad god nam to vreme i obaveze dozvole, nadam se da će puno ljudi sa ovog foruma uzeti učešće u njima!?


grujicnikola
grujicnikola
Admin

Broj poruka : 152

Назад на врх Go down

"Domaca skola za prezivljavanje" Empty Re: "Domaca skola za prezivljavanje"

Порука by stefan.j Thu 1 Mar 2012 - 3:29

Da li ce biti nekog letnjeg kampa (za vreme letnjeg raspusta)?

stefan.j
Vodnik

Broj poruka : 27
Godina : 29
Lokacija : beograd

Назад на врх Go down

"Domaca skola za prezivljavanje" Empty Re: "Domaca skola za prezivljavanje"

Порука by grujicnikola Thu 1 Mar 2012 - 4:04

Planiramo jednu veliku akciju pre kampa na samom početku letnjeg raspusrta!
Radi se o spustu Zapadnom i Velikom Moravom do Dunava, već je otvorena rasprava na grupi BUSHCRAFT, kasnije ću otvoriti i ovde novu temu pa ćemo videti šta će na kraju ispasti!!!
A letnji kamp, ako bude sve kako smo planirali, bi trebalo da bude međunarodnog karaktera, ali da ne pričam još o tome jer je još uvek u fazi razrade.
grujicnikola
grujicnikola
Admin

Broj poruka : 152

Назад на врх Go down

"Domaca skola za prezivljavanje" Empty Re: "Domaca skola za prezivljavanje"

Порука by Predrag Thu 1 Mar 2012 - 5:25

grujicnikola ::Nije ni važno ko je organizovao, više ne kontaktiram sa tim čovekom, rasprava i neslaganje je počelo baš oko tog kampa, ali ne dira on mene pa ne diram ni ja njega!!! Krivo mi je samo što sam verujući mu i sam učestvovao u organizaciji, svaka greška se plaća, još jednom se izvinjavam momcima koji su preko mene došli na kamp!!!

Ne, vazno je ko je organizovao i to treba jasno i glasno reci.
Zbog razmene iskustava i ucenja na tudjim greskama i postoje ovakvi forumi.Apsolutno ne vidim razliku izmedju davanja loseg ili dobrog misljenja o odredjenom komadu opreme ili kursa.
Ako na primer kazes da je "Deuter" ranac los zbog toga i toga i da bi trebalo da ima to i to, svi ostali ce da skinu kapu, jer si im ustedeo i vreme i novac.Taj princip deljenja licnih iskustava i imenovanja losih stvari treba prosiriti na sve aspekte.
Uz duzno postovanje,taj princip "Ne dira on mene, pa necu ni ja njega" mi izaziva nagon za vrsenjem velike nuzde i zbog toga ova zemlja i jeste tu gde je.A svi se slazu da smo u govnima, zar ne?
Zato, nemoj biti kao ostatak gradjanstva i imenuj stvari onako kako spada.Reci ko je organizovao kamp i sta nije valjalo.Budi covek od integriteta, a ne interesa, jer ovako mirise na to.

Sto se tice knjige o jestivim biljkama, apsolutno podrzavam projekat u toku i nadam se da ce sto pre ugledati svetlo dana.Kao i neka nasa skola prezivljavanja.

Predrag
Vojnik

Broj poruka : 12

banebeograd likes this post

Назад на врх Go down

"Domaca skola za prezivljavanje" Empty Re: "Domaca skola za prezivljavanje"

Порука by grujicnikola Fri 2 Mar 2012 - 3:57

OK
Možda si u pravu, ali to može to i suptilnije da se kaže, a to dali ti imaš nagon i zašta ovde nikoga ne zanima, to su tvoje fiziološke potrebe koje ne zanimaju ljude na ovom forumu!
I posle se ljutite kad vam neko od administratora obriše post!!!

Reći ću samo ovoliko, neću prepričavati šta je i kako bilo na kursu iako je ceo kurs za početnike bio pogrešno koncipiran i pogrešno vođen od samog jutra, tako da sam uveče ja morao da uskačem i da "vadim vruće kamenje iz vatre", tako što sam ja zapalio vatru i nahranio polaznike.
Jedino mu moram priznati da solidno poznaje biljke, o ostalom neću ni da pričam
Uvredilo me je to što mi je na kraju, kao i svima ostalima, iako nisam bio polaznik kursa, mailom poslao diplomu o završenom kursu za polaznike, smešno ali istinito!!!


Kurs je organizovao Maksimović Davor, koji ima zvanje instruktora preživljavanja i diplomu iz, ako se dobro sećam, 80-tih godina, izdatu od Sarajevskog Univerziteta i neke planinarske organizacije (da ne lupam koje, ne sećam se).

Ovo sam napisao iz razloga da se nebi ponovo desilo nekom drugom to što se desilo nama!
grujicnikola
grujicnikola
Admin

Broj poruka : 152

Назад на врх Go down

"Domaca skola za prezivljavanje" Empty Re: "Domaca skola za prezivljavanje"

Порука by Srpski Vuk Fri 2 Mar 2012 - 4:38

Ovo što si ispisao ovde je prava tragedija! affraid

Srpski Vuk
Major

Broj poruka : 249
Godina : 54

Назад на врх Go down

"Domaca skola za prezivljavanje" Empty Re: "Domaca skola za prezivljavanje"

Порука by Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Назад на врх

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму