ФОРУМ БУШКРАФТА И ПРЕЖИВЉАВАЊА
Препоручујемо вам да се пријавите, или региструјете (уколико већ нисте).

Join the forum, it's quick and easy

ФОРУМ БУШКРАФТА И ПРЕЖИВЉАВАЊА
Препоручујемо вам да се пријавите, или региструјете (уколико већ нисте).
ФОРУМ БУШКРАФТА И ПРЕЖИВЉАВАЊА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bushkraft noževi!

+16
gajda
grujicnikola
Dane
stuka
buco
gizmo
Bane
Ishi
Zo6
Zlatko
traper
Goranns
Srpski Vuk
Ljuba1
Đole
Druid
20 posters

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Bushkraft noževi! - Page 3 Empty Re: Bushkraft noževi!

Порука by Srpski Vuk Wed 2 Nov 2011 - 8:05

Imaju par modela EKA noževa u Snajperu pored beogradjanke (nemam pojma koji su modeli videću sutra) pa javljam


Srpski Vuk
Major

Broj poruka : 249
Godina : 54

Назад на врх Go down

Bushkraft noževi! - Page 3 Empty Re: Bushkraft noževi!

Порука by Predrag Mon 27 Feb 2012 - 13:22

Ja bas ne volim izraz bushcraft, a pogotovo Diskaveri etiketiranje "bushcraft noz", ali videh ovde par opasnih zabluda i totalno nepogadjanje srzi teme.
Vrlo retki, da ne kazem niko, ovde su se dohvatili toga sta se zahteva od noza koji ce biti jedan duzi period (tri-cetiri dana i vise) koriscen u "bushcraft" svrhe.A bas tim putem treba poci, a ne nabacivati se modelima koji su nam lepi.

1.drzanje ostrine
2.lakoca odrzavanja (ostrenje na terenu i popravka ostecene ostrice)
3.celik (vrlo usko povezano sa prethodna dva uslova)
4.vrsta brusenja ostrice(scandi,flat,konvex...)

Ima posle ovog jos gomila parametara u vezi sa dizajnom noza , vrstom vrha ostrice, dal je full tang ili rat tail, etc..., ali to trenutno smatram manje bitnim.
Ono sto me potaknulo da napisem ovaj post jeste ortodoksna glupost koju procitah u nekom od ranijih postova da je noz od rdjajuceg celika( citaj karbonac) " ...u sumi zardjalo djubre koje se tesko cisti".Ajoj! E, po tome vidim da u zivotu nije naostrio neki karbonac, niti ga koristio duze od dva minuta.
Nozevi od alatnog celika,gibnjeva,turpije ili ako vise volite rdjajuci su daleko bolji po pitanju drzanja ostrine i ostrenja na terenu od 99% nedrjajucih celika.Pogotovo sa aspekta doostravanja,ostrenja na terenu i eventualnih popravaka ostecene ostrice (cipovanje).Postoje casni izuzeci, koji potvrdjuju pravilo, kao sto su 12c27 i D2 celik koji je ni tam ni vam i dobro se pokazao.
Nerdjajuci celik nikad necete moci da naostrite na nivo ostrine kao sto mozete neki karbonac,tu ce ostrinu mnogo manje drzati, a o ostrenju, ne doostravanju, nego pravom ostrenju kada morate da formirate novi ugao na samoj ivici reza i skidate materijal sa seciva necu ni da govorim.Pogotovo kada su u pitanju pravi "bushcraft" uslovi, pa morate da ostrite na kamenu iz potoka ili nesto slicno.
Zaboravite Fallkniven gluposti sa neverovatno debelim konveksom koji mu dibidus smanjuje rezne sposobnosti i celike koji su zakaljeni na 63 Rokvela.Stvarno bih voleo da neki ovde koji toliko hvale Fall dooobro istupe taj noz, a onda ga naostre za 10 minuta.Pisi propalo.Isto vazi i za kineze sa losim celikom( da ne bude da pljujem samo ove skuplje.
Jedina mana karbonca jeste da oce da zardja, ali gospodo to se ne desava preko noci.Noz prvo patinira i time se stiti od daljeg procesa rdjanja i ta patina se lako skida.Uz minimalno odrzavanje uljem dobijate NOZ, a ne nerdjajuci pajser kao vecina Fallova.
I moram da razocaram sve ljubitelje Eke w11, iako je 12c27 dobar ona ima hollow grind iliti konkavan.Em ne reze dobro,em je katastrofa za rad sa drvetom i tvrdjim materijalima, em da vas vidim da izvedete hollow na terenu.
Prst na celo i malo razmislite!

Predrag
Vojnik

Broj poruka : 12

Назад на врх Go down

Bushkraft noževi! - Page 3 Empty Re: Bushkraft noževi!

Порука by grujicnikola Mon 27 Feb 2012 - 22:21

Smile Napiši ovo na orisovom forumu pa da pošalje plaćene ubice na tebe!!! Smile

Na jednom kampu jedan prijatelj je doneo ono đubre od Fallknivena A1, bre to je 40% nož, 40% satara i 20% sekira, sve u svemu imaš sve,a u stvari nemaš ništa.
Mada, to zavisi i od koncepta izlazaka u prirodu, momak od kog sam ga uzeo da ga testiram sa njim kopa korenje i radi sve grube poslove, dok za fine poslove koristi MORU.
Za mene je to 400grama beskorisnog tereta, ja više volim da imam neki manji nož karbonac, moj je u D2 čeliku i sekiru!
grujicnikola
grujicnikola
Admin

Broj poruka : 152

Назад на врх Go down

Bushkraft noževi! - Page 3 Empty Re: Bushkraft noževi!

Порука by Predrag Mon 27 Feb 2012 - 22:49

Sta je to orisov forum? Shocked
Eto, to sto koristi A1 umesto lopate, a Moru kao noz dovoljno govori o nekim stvarima, zar ne?Cuj, kopanje korenja...boze blagi...noz je noz i tako ga treba koristiti, sa nozem treba od drveta da napravimo alatku za kopanje korenja.
Pitaj ga kako se ostri, ali ostri, a ne doostrava...a onda ga pitaj da li mu je Sizif brat od tetke.

Predrag
Vojnik

Broj poruka : 12

Назад на врх Go down

Bushkraft noževi! - Page 3 Empty Re: Bushkraft noževi!

Порука by grujicnikola Mon 27 Feb 2012 - 23:03

Borisov forum, nekako mi je ono B promaklo Rolling Eyes

Predrag ::Pitaj ga kako se ostri, ali ostri, a ne doostrava...a onda ga pitaj da li mu je Sizif brat od tetke.

E jesi me nasmejao!!! cheers Laughing
grujicnikola
grujicnikola
Admin

Broj poruka : 152

Назад на врх Go down

Bushkraft noževi! - Page 3 Empty Re: Bushkraft noževi!

Порука by Goranns Wed 29 Feb 2012 - 5:47

ako vam Fall niije dobar kupite BRKT u A2 celiku i eto Very Happy

Goranns
Vojnik

Broj poruka : 12

Назад на врх Go down

Bushkraft noževi! - Page 3 Empty Re: Bushkraft noževi!

Порука by Predrag Wed 29 Feb 2012 - 8:59

Mudro zboris, iako ima primera da su i oni poceli da podbacuju sa toplotnom obradom.
Bez obzira, Bark River je milionima svetlosnih godina bolji izbor od Fall-a.Em je karbonac, em mu je konveksno brusenje mnogo bolje i tanje sto u globalu daje bolji noz sa mnogo boljim reznim sposobnostima. Twisted Evil

Predrag
Vojnik

Broj poruka : 12

Назад на врх Go down

Bushkraft noževi! - Page 3 Empty Re: Bushkraft noževi!

Порука by Srpski Vuk Thu 1 Mar 2012 - 3:52

Osim kod Borisa iz Ipasa gde u BG može da se pogledaju neki Bark River noževi tipa: Bravo 1, Aurora itd.

Srpski Vuk
Major

Broj poruka : 249
Godina : 54

Назад на врх Go down

Bushkraft noževi! - Page 3 Empty Re: Bushkraft noževi!

Порука by Srpski Vuk Thu 1 Mar 2012 - 4:00

Koliko sam čuo More bi trebalo da ima u firmi CANONA iz Novog sada evo i tel: 021/420-503 a što se tiče ostalih noževa treba pogledati i u Arsenalu u Bg u Majke Jevrosime 20 imaju katalog tako je bar bilo ranije i sve što naručiš plaćaš u evrima (protivvrednost).

Srpski Vuk
Major

Broj poruka : 249
Godina : 54

Назад на врх Go down

Bushkraft noževi! - Page 3 Empty Re: Bushkraft noževi!

Порука by Srpski Vuk Thu 1 Mar 2012 - 4:37

Imaju Mora 2000 cena prava sitnica 4000 soma dinara nije mnogo u odnosu na neke ljude koji prodaju ovde u Beogradu po mnogo većeoj ceni.

Srpski Vuk
Major

Broj poruka : 249
Godina : 54

Назад на врх Go down

Bushkraft noževi! - Page 3 Empty Re: Bushkraft noževi!

Порука by Srpski Vuk Thu 1 Mar 2012 - 4:41

Pogledajte cenu Mora 2 Very Happy 000 na sajtu Lukovi.in.rs i sve će vam biti jasno.

Srpski Vuk
Major

Broj poruka : 249
Godina : 54

Назад на врх Go down

Bushkraft noževi! - Page 3 Empty Re: Bushkraft noževi!

Порука by Srpski Vuk Thu 1 Mar 2012 - 9:25

Mslim da nisu preterali sa cenom iako je napolu oko 29-30 evrića.

Srpski Vuk
Major

Broj poruka : 249
Godina : 54

Назад на врх Go down

Bushkraft noževi! - Page 3 Empty Re: Bushkraft noževi!

Порука by banebeograd Thu 1 Mar 2012 - 20:03

Predrag ::
Nerdjajuci celik nikad necete moci da naostrite na nivo ostrine kao sto mozete neki karbonac
moja iskustva su drugacija.
martini, mora, bahco, rapala, opinel....
vecina navedenih su nerdjajuci i skoro po pravilu svaki je naostren da brije...
Predrag ::
a o ostrenju, ne doostravanju, nego pravom ostrenju kada morate da formirate novi ugao na samoj ivici reza i skidate materijal sa seciva necu ni da govorim.Pogotovo kada su u pitanju pravi "bushcraft" uslovi, pa morate da ostrite na kamenu iz potoka ili nesto slicno.
Zaboravite Fallkniven gluposti sa neverovatno debelim konveksom koji mu dibidus smanjuje rezne sposobnosti

...nerdjajuci pajser kao vecina Fallova...
ostrenje i "formiranje novog ugla ostrice" su dve poprilicno razlicite operacije,
s tim da jos nisam sreo nekog ko bi ovu drugu operaciju probao da radi na kamenu u potoku,
tako da mislim da to i nije neki argument
sta si probao od falknivena pa si dosao do tog zakljucka da imaju "debeo koveks"
i koji su to "nerdjajuci falkniven pajseri"?


Predrag ::
I moram da razocaram sve ljubitelje Eke w11, iem je katastrofa za rad sa drvetom i tvrdjim materijalima
tvdji materijal od drveta,
sta ti to obradjujes nozem na terenu pa ti ni eka nije valjala?

iz ovoga zakljucujem da tebi nevaljaju svedski nerdjajuci, nevaljaju ni falkniveni ni eke,
sta si od seciva isprobao i sa cime si bio zadovoljan , ili sta ti preporucujes ?

banebeograd
Vojnik

Broj poruka : 17

Назад на врх Go down

Bushkraft noževi! - Page 3 Empty Re: Bushkraft noževi!

Порука by grujicnikola Thu 1 Mar 2012 - 23:45

Trebalo bi da MORA 2000 bude u ponedeljak procavnici Royal Wolfu Kraljevu, trenutno neznaju cenu!!!
grujicnikola
grujicnikola
Admin

Broj poruka : 152

Назад на врх Go down

Bushkraft noževi! - Page 3 Empty Re: Bushkraft noževi!

Порука by Srpski Vuk Fri 2 Mar 2012 - 4:33

Ja danas uzeo Moru 2000 u Arsenalu ima još jedan komad. Više ne prodaju Bark River jer nije bilo potražnje kako kažu zbog cene. Nikola kada čuješ cenu javi da uporedimo sa ovim iz našeg lepog BG-a.


Srpski Vuk
Major

Broj poruka : 249
Godina : 54

Назад на врх Go down

Bushkraft noževi! - Page 3 Empty Re: Bushkraft noževi!

Порука by Predrag Fri 2 Mar 2012 - 7:15

@Banebeograd imam utisak da nisi pazljivo citao.Idemo redom:

[/quote]iz ovoga zakljucujem da tebi nevaljaju svedski nerdjajuci, nevaljaju ni falkniveni ni eke[quote]

Zar ja nisam u prethodnom postu naveo 12c27 kao dobar izbor, iako je nerdjajuci?
Eku nisam proglasio losu zbog celika, vec zbog hollow grinda koji je katastrofa za rad sa drvetom, a recimo tvrdji materijal od drveta, ne svih, apsolutno moze da bude koza kada se obradjuje na odredjen nacin.Verovali ili ne.
Od Fall-ova sam probao F1,A1,S1 i po tom iskustvu tvrdim da su nerdjajuci pajseri.Imaju predebeo konveks i previse materijala odma iznad reznog brida.Uzmi u ruke neki Bark River ili npr. Enzo Badger i odmah ce ti biti jasno sta znaci razlika izmedju tankog i debelog konveksa.Preklopni Fall-ovi ne potpadaju pod ovo pljuvanje, oni su tanji i bolje izvedeni.
Napisao sam da nerdjajuci celik nikad necete moci da naostrite do nivoa ostrine kao karbonac, ostrenje traje srazmerno duze i gubi tu ostrinu mnogo brze.Ti si naveo Moru,Marrtini, Bacho...Dobri nozevi i dobar celik 12c27( kao sto sam i rekao) , ali i dalje tvrdim da iako briju to nije nivo do koga mozes da doteras neki dobar Karbonac.Izmedju ostalog nozevi koje navodis su od 53-55 Rokvela, sto je relativno meko.Da li je sad jasno zasto? Sasvim druga stvar je sto je taj nivo ostrine tebi dovoljan i to je u redu, ali ne pobija moju izjavu.Idemo dalje...
Onaj deo oko ostrenja.U pitanju su razlicite terminologije, ono sto ja zovem doostravanje ti zoves strenje, a ono sto ja zovem ostrenje kod tebe je profiliranje.Nema veze, uprosticu: ostrenje ili doostravanje kojim samo ispravljamo i poliramo rezni brid i profiliranje kada skidamo materijal i ispravljamo ugao previse zaobljenog reznog brida.Vidis, iako mozda i ne verujes, karboncvima je to lako uraditi, pa cak i sa kamenom iz potoka( naravno, ne bilo kojim) dok je kod modernih nerdjajucih celika, pogotovo praskastih, to pisi propalo i treba ti neki dijamantni ostrac.Zato ja i jesam svoju retoriku prilagodio ovom forumu koji je bushcraft, survivall i tome slicno, gde je akcenat na koriscenju primitivnih alata i iskoriscavanju prirodnih resursa.Tu jedan DC4 i Spayderco triangle nemaju sta da traze.
Pozdrav


Predrag
Vojnik

Broj poruka : 12

Назад на врх Go down

Bushkraft noževi! - Page 3 Empty Re: Bushkraft noževi!

Порука by Srpski Vuk Fri 2 Mar 2012 - 9:25

Kada naoštrim nož mora da brije (skida dlake sa ruke i reže papir u bilo kom pravcu i to lagano) za mene je to dovoljno. Nisam još oštrio Moru 2000 ali kada budem to radio napisaću da li je lako ili teško. Very Happy

Srpski Vuk
Major

Broj poruka : 249
Godina : 54

Назад на врх Go down

Bushkraft noževi! - Page 3 Empty Re: Bushkraft noževi!

Порука by Predrag Fri 2 Mar 2012 - 9:58

Lako je, nemaj brige.

Predrag
Vojnik

Broj poruka : 12

Назад на врх Go down

Bushkraft noževi! - Page 3 Empty Re: Bushkraft noževi!

Порука by banebeograd Fri 2 Mar 2012 - 10:27

Predrag ::@Banebeograd imam utisak da nisi pazljivo citao.
momce,
uz svu moju dobru volju stvarno mislim da nema smisla da se ubedjujem sa tobom oko terminolgije ili razlicitosti iskustava vezano za nozeve.
definitivno su tvoja /ako su uopste tvoja/ iskustva poprilicno razlicita od mojih pa zato verujem da bi dalja prica na tu temu bila poprilicno beskorisna na forumu.
sretno

banebeograd
Vojnik

Broj poruka : 17

Назад на врх Go down

Bushkraft noževi! - Page 3 Empty Re: Bushkraft noževi!

Порука by Srpski Vuk Fri 2 Mar 2012 - 11:16

Ljudi ovo je samo razmena mišljenja i raznih iskustava. cheers

Srpski Vuk
Major

Broj poruka : 249
Godina : 54

Назад на врх Go down

Bushkraft noževi! - Page 3 Empty Re: Bushkraft noževi!

Порука by Predrag Fri 2 Mar 2012 - 11:30

Ovo je stvarno neki cudan forum.
Prvo ukazujem administratoru na vaznost razmene iskustava, zbog cega forum i postoji, a sada izgleda moram i clanovima.
@Banebeograd, ja se sa tobom nisam ubedjivao vec sam kulturno odgovorio na tvoja pitanja i razjasnio delove mog posta koji su te zanimali.Na tvoju inicijativu.Ja sam izneo svoja iskustva, koja si ti opet doveo u sumnju, kako bi se napravila konstruktivna rasprava, a ne "vidi ovaj noz, jel dobar za bushcraft" u sta je ova tema pocela da se pretvara.
Takav omalovazavajuci ton na samom pocetku rasprave uglavnom zauzmu ljudi koji nemaju sta pametno da dodaju na temu, a zele da njihova bude zadnja.Zaista bih voleo da cujem tvoja iskustva po pitanju Fall-ova, imam utisak da te ovo zabolelo, a pogotovo bih voleo da cujem, argumentovano, da li se lakse ostri i bolje drzi ostrinu ss ili karbonac.
Momce, ti si na potezu.
Pozdrav

Predrag
Vojnik

Broj poruka : 12

Назад на врх Go down

Bushkraft noževi! - Page 3 Empty Re: Bushkraft noževi!

Порука by banebeograd Fri 2 Mar 2012 - 12:23

predraze,
izraz "momce" je zato sto vec po tvojim prvim postovima mogu da zakljucim da po godinama/ mojih 46/ mozes da mi budes sin, znaci nista uvredljivo osim sto je mozda to ispalo kao preterana intimizacija.
takav utisak sam stekao zbog toga sto si upao ovde kao ani cetiri pistolja nogom razvaljujuci vrata foruma i neprimerenim recnikom i blago receno cudnim zakljucima pokusao da sebi unapred obezbedis autoritet na forumu.

moja iskustva su ipak malo drugacija od onoga sto si ti ustvrdio, pogotovo sto suvise generalizujes neke stvari , koristis cudnu terminologiju a pri tome u istom postu navedes dva obrnuta primera.
pa sam naivno poverovao da bi neko razjasnjenje tvojih stavova doprinelo boljem razumevanju

ali kad malo bolje razmislim neko ko
za fall kaze da je obican nerdjajuci pajser,
kome ni martini, bahco ili mora ne valjaju,
ko u prirodi nozem obradjuje kozu tvrdju od drveta ,
ko kaze da se nerdjajuci ne mogu naostriti kao karbonci
i ko kamenom iz potoka "formira novi ugao na samoj ivici reza"
ipak ima previse toga u sebi sto ni jedan argument ne bi mogao da koriguje,
zato sam i odustao od dalje rasprave sa tobom na tu temu.
evo kao cin dobre volje ostavicu da tvoja bude poslednja na ovu temu i da i na dalje mislis da si u pravu za sve sto si ovde napisao.

sretno

banebeograd
Vojnik

Broj poruka : 17

Назад на врх Go down

Bushkraft noževi! - Page 3 Empty Re: Bushkraft noževi!

Порука by Predrag Fri 2 Mar 2012 - 13:36

Ajde da kazemo da si u pravu i da cudnim recnikom i zakljuccima sebi zelim da obezbedim autoritet, mada vidim da ti nisi nikakav starosedelac ovde da bi se nasao tako uvredjenim.Medjutim i dalje niko ne pobija moje zakljucke na smislen nacin?
Kada sam pominjao Fall-ov konveks dao sam protiv primer Bark Rivera i Enzo Badgera.Razlika je upecatljiva.Ti bi trebalo da oponiras, ako vec mislis da nisam u pravu sa nekim smislenim argumentom, a opet se rasprava vodi oko mojih moralnih karakteristika. confused
To da li sam ja los ili dobar covek, manje ili vise napaljen, uopste ne igra nikakvu ulogu u prethodnom primeru.
Gde sam naveo dva obrnuta primera?
Ako generalizujem, super, pa daj neki argument i spusti me na zemlju.
E, sad veliiiiko pitanje:gde sam rekao da Martini,Mora i Bacho ne valjaju?! I onda ja generalizujem.Dapace, naveo sam 12c27 (Bacho i Mora) kao primer SS celika koji je dobar.To sto je karbonac Mora jos bolja je ono sto pricam sve vreme.I sve vreme se u sustini vodi rasprava SS vs karbonac, a ne ovaj ili onaj model noza.
A verovo ili ne, radio sam i sa Bachom i sa Morom, imam jednu i ne pricam u prazno.A imam i Fall-a.Sve probo i dao misljenje, sto jos niko ovde ne uspeva da uradi, vec se poziva na iskustvo i 46 godina.Daj, nismo deca, mene bi napravio samo ako si bio seksualno aktivan u vrticu.Imam 40.
E, sad zanimljiv deo. Upali negde vatru ponesi komad biljno stavljene koze i pcelinjeg voska. Zagrej malo kozu, natopi pcelinjim voskom i upijaj taj vosak na kozi na velikoj toploti.I to ponovi jos 3-4 puta, sa periodima hladjenja izmedju.E, onda se vrati na forum, pa nam ispricaj da li si lakse odeljao, recimo, granu breze ili isekao taj komad koze.Moze?
Vec me mrzi da pisem ostatak primedbi...ja ovde pisem realne zamerke i cinjenice, navodim grindove i rokvele, pricam argumentovano...voleo bih da konacno napises to svoje cuveno iskustvo, pa da pricamo ko ljudi, a ne da se prepucavamo okolo gluposti.A jedna od gluposti definitivno jeste da je SS podjednako dobar za upotrebu kao i karbonac.Dobar jeste ( i to samo neki), ali daleko od karbonca.
Pozdrav
P.S.Uostalom, ako vec nemas iskustva, slobodno proveri ove moje navode na nekim drugim forumima, bas me zanima sta ce ti reci.Naravno, ovo se ne odnosi na onaj reklamni forum za Fall-a! Very Happy

Predrag
Vojnik

Broj poruka : 12

Назад на врх Go down

Bushkraft noževi! - Page 3 Empty Re: Bushkraft noževi!

Порука by grujicnikola Fri 2 Mar 2012 - 23:22

Ja mislim da je vreme da poćnete da se "prepucavate" kakav je koji nož, a ne ko je kakav čovek.
Ubuduće ću post u kome ima "ti si ovakav ja sam onakav" da brišem bez obzira koliko ima korisnih podataka, a to ko je kakav čovek dođite na neko okupljanje pa da se upoznamo lično, ovako preko neta sve je samo nagađanje!

Što se tiče Fallknivena i ja mislim da ima predebeo konveks, pogotovo A1 koji je i onako debeo, dok je F1 dosta bolja kombinacija proporcija ali i dalje mislim da EnZo ima bolji conveks.
Ovo sam već stavljao na jednom predhodnom postu ali evo opet

Enzo Badger vs. Bravo1
https://www.youtube.com/watch?v=bI31AocK0RM

Što se tiče SS ili karbonac, u poslednje vreme sve više sam naklonjen karboncima, iako ih naoštrim približno isto, neki put bolje SS neki put bolje karbonac, što opet zavisi i od mog raspoloženja, karbonac mi je lakše naoštriti i duže mi drži oštricu, tako da će mi u skorije vreme pored EnZo Badgera, i jednog ručno rađenog noža, stići još dva ručno rađena i jedan Lauri PTX 95.

Imam i Bahco i prezadovoljan sam sa njim, uvek ga nosim u rancu za hranu i kao rezervni nož, mislim da je 12c27 zadovoljavajući čelik ali da je EKA Nordic u tom čeliku preskupa u odnosu na materijal kojim je rađena iako izgleda kao upotrebljiv nož, napominjem "izgleda" pošto nisam imao prilike da je držim u ruci i probam!!!

E ajde sada da nastavimo da pričamo o noževima!!! Laughing
grujicnikola
grujicnikola
Admin

Broj poruka : 152

Назад на врх Go down

Bushkraft noževi! - Page 3 Empty Re: Bushkraft noževi!

Порука by Srpski Vuk Sat 3 Mar 2012 - 9:23

OK Imam F1 i znam da je vrh veoma mekan i to nije nikako dobro. Voleo bih da nabavim po nekoj normalnoj (pristojnoj) ceni Bravo 1 i Auroru, Enzo Badger. Moru 2000 sam probao danas i za sada sam zadovoljan videćemo kako će se pokazati i u prirodi. Very Happy Very Happy

Srpski Vuk
Major

Broj poruka : 249
Godina : 54

Назад на врх Go down

Bushkraft noževi! - Page 3 Empty Re: Bushkraft noževi!

Порука by Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Назад на врх

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму