ФОРУМ БУШКРАФТА И ПРЕЖИВЉАВАЊА
Препоручујемо вам да се пријавите, или региструјете (уколико већ нисте).

Join the forum, it's quick and easy

ФОРУМ БУШКРАФТА И ПРЕЖИВЉАВАЊА
Препоручујемо вам да се пријавите, или региструјете (уколико већ нисте).
ФОРУМ БУШКРАФТА И ПРЕЖИВЉАВАЊА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE?

+9
deratizator
lekascout
stefan.j
Srpski Vuk
Zlatko
banebeograd
grujicnikola
Kresoje
Branimir76
13 posters

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE? - Page 2 Empty Re: STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE?

Порука by grujicnikola Wed 12 Oct 2011 - 9:34

Ovo treba svi da upamte!!!

PREŽIVI SAMO ONAJ KO JE SPREMAN SVE DA URADI DA BI PREŽIVEO!!!!!
grujicnikola
grujicnikola
Admin

Broj poruka : 152

Назад на врх Go down

STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE? - Page 2 Empty Re: STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE?

Порука by Srpski Vuk Wed 12 Oct 2011 - 9:59

PREŽIVI ONJA KOJI NIKADA NE ODUSTAJE

Srpski Vuk
Major

Broj poruka : 249
Godina : 54

Назад на врх Go down

STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE? - Page 2 Empty Re: STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE?

Порука by Branimir76 Mon 30 Jan 2012 - 20:55

Evo šta nam čuveni Selente predviđa (još uvek nije pogrešio u analizama), pa da vidimo šta nam je činiti i koliko verovati.


http://skajvok3r.blogspot.com/2012/01/dzerald-selente-raspad-eu-u-roku-od-90.html
Branimir76
Branimir76
Stariji vodnik prve klase

Broj poruka : 80
Godina : 47
Lokacija : Vladičin Han

Назад на врх Go down

STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE? - Page 2 Empty Re: STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE?

Порука by grujicnikola Mon 30 Jan 2012 - 21:33

Ovo moram da postavim na grupu i profil, da ne bude kako samo ja "lupam" gluposti!!! Smile

Da ljudi vide šta se predviđa, pa neka sami odluče šta će raditi!!!
grujicnikola
grujicnikola
Admin

Broj poruka : 152

Назад на врх Go down

STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE? - Page 2 Empty Re: STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE?

Порука by Branimir76 Tue 31 Jan 2012 - 0:42

Vredi utrošiti koji dinar na neke stvari koje ako do ovoga ne dođe neće biti beskorisne, a ako dođe od neprocenjive vrednosti. Ja počeo.
Branimir76
Branimir76
Stariji vodnik prve klase

Broj poruka : 80
Godina : 47
Lokacija : Vladičin Han

Назад на врх Go down

STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE? - Page 2 Empty Re: STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE?

Порука by grujicnikola Tue 31 Jan 2012 - 1:10

Mislim da ne treba paničiti i stvarati zalihe, ali svakako treba razmisliti šta uraditi ako dođe do neke gluposta, a hoće!

Čovek je mnogo smireniji i razložnije razmišlja ako u glavi od ranije ima neki plan šta da uradi i kako, velike zalihe bi vas samo nepotrebno zadržavale na jednom mestu, mnogo bolje je imati neki plan evakuacije na sigurnija područija, mada to je kod nas teško izvodljvo, sagledajte malo svoju okolinu i shvatićete da je veoma teško naći neko sigurnije područije!!!
O tome smo već pisali u predhodnim postovima!!!
grujicnikola
grujicnikola
Admin

Broj poruka : 152

Назад на врх Go down

STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE? - Page 2 Empty Re: STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE?

Порука by Branimir76 Tue 31 Jan 2012 - 6:27

Ja planiram za kuću i za poneti. Možda se neće bežati, ali će se snalaziti sa tim čime smo napunili podrum. Ako dođe do bežanije imam plan i za to. Više planova.
Branimir76
Branimir76
Stariji vodnik prve klase

Broj poruka : 80
Godina : 47
Lokacija : Vladičin Han

Назад на врх Go down

STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE? - Page 2 Empty Re: STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE?

Порука by stefan.j Tue 31 Jan 2012 - 6:39

Ja zivim u gradu i planiram da ako dodje glupost bezim na sigurno. Necu se zadrzavati u gradu (podrucje je nesigurno i u miru a kako bi tek bilo u opasnosti ). Samo mi nije jasno ako nema struje i svaki vid komunikacije ( mobilni, internet, radio) je prekinut, kako pratiti stanje u gradu? I da li je pametno odnah napustiti grad ili cekati razvoj situacije u narednih 72 h?
Pozdrav!

stefan.j
Vodnik

Broj poruka : 27
Godina : 29
Lokacija : beograd

Назад на врх Go down

STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE? - Page 2 Empty Re: STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE?

Порука by Srpski Vuk Sat 4 Feb 2012 - 11:54

Van grada je mnogo mirnije ali moraš da imaš razradjen plan za mnoge stvari kako, šta, gde, kada itd.

Srpski Vuk
Major

Broj poruka : 249
Godina : 54

Назад на врх Go down

STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE? - Page 2 Empty Re: STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE?

Порука by Branimir76 Sat 4 Feb 2012 - 12:33

Ako imaš gde van grada, bolje napravi kratki izlet kad god primetiš gusto. Ako ne, onda čekaj prekid komunikacija. To je znak za bežaniju.
Branimir76
Branimir76
Stariji vodnik prve klase

Broj poruka : 80
Godina : 47
Lokacija : Vladičin Han

Назад на врх Go down

STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE? - Page 2 Empty Re: STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE?

Порука by Branimir76 Sun 5 Feb 2012 - 0:05

Kolaps u Srbiji zbog nekoliko centimetara snega! Eto vam 21. veka i spremnosti naše civilizacije i tehnike.
Branimir76
Branimir76
Stariji vodnik prve klase

Broj poruka : 80
Godina : 47
Lokacija : Vladičin Han

Назад на врх Go down

STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE? - Page 2 Empty Re: STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE?

Порука by grujicnikola Mon 6 Feb 2012 - 0:23

Ne treba stalno bežati u selo, onda je to kao da živite u stalnom strahu i panici, ali treba razmisliti o najboljim putevima za evakuaciju, kao i o alternativnim putevima u slučaju da su ti koje ste zamislili blokirani.
Gomilanje velike količine hrane nas vezuje za jedno mesto i bukvalno je magnet za one koji do hrane dolaze otimanjem, pa tako pravite i bezbedonosni problem!!!
grujicnikola
grujicnikola
Admin

Broj poruka : 152

Назад на врх Go down

STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE? - Page 2 Empty Re: STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE?

Порука by Branimir76 Thu 9 Feb 2012 - 22:00

Branimir76
Branimir76
Stariji vodnik prve klase

Broj poruka : 80
Godina : 47
Lokacija : Vladičin Han

Назад на врх Go down

STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE? - Page 2 Empty Re: STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE?

Порука by stefan.j Fri 10 Feb 2012 - 2:50

Izgleda da ce stvarno nesto biti ove 2012. Smile
A ja se pitam cemu ovolika snezna oluja u Evropi.

stefan.j
Vodnik

Broj poruka : 27
Godina : 29
Lokacija : beograd

Назад на врх Go down

STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE? - Page 2 Empty Re: STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE?

Порука by grujicnikola Fri 10 Feb 2012 - 3:38

Ako se ovo desi veliki gradovi će postati velike grobnice smrzlih ljudi!!!
Da bi postigli koliku toliku temperaturu toplane će da rade povećanim kapacitetom i neće smeti da se gase ni noću, da nebi došlo do smrzavanja instalacije.
Kad se budu istrošile zalihe energenata velika većina građana će preći na struju, što će uz one koji se već sada greju na struju da preoptereti energetski sistem, koji će početi toliko da se kvari da elektrodistribucija uz 24-časovno dežurstvo neće moći da izvrši sve popravke, to će trajati neko vreme, a onda će jednostavno da prekinu sve poprave jer neće biti ni ljudstva ni materijalnih sredstava za dalje saniranje sistema, radiće se samo prioriteti, kao što su bolice i slične ustanove.
Onda će oni koji u zgradama imaju dimljake da se snalaze za peći na čvrsto gorivo, i počeće da se seku drva po parkovima, i drvoredima duž ulica. To će potrajati neko vreme, ali kad to nestane, velika većina će pokušati da izađe i pobegne iz grada, što će dovesti do saobraćajnog kolapsa, imali ste priliku da se uverite ovih dana kako je bilo u Beogradu, a nije bilo panike, e sve to sada zamislite sa puno paničnih i naoružanih ljudi.
Zbog toga će većina pokušati da iz grada izađe pešice, po snegu i mrazu to je mukotrpan posao, a one koji zanoće na otvorenom u 80-90% slučajeva će zadesiti bela smrt, jer će se temperature spuštati i ispod -30 stepeni.

Moj savet je da ukoloko dođe do nekog većeg zahlađenja odmah kontaktirate rođake na selu i manjim gradovima i dogovorite da jedan deo svojih stvari prebacite kod njih, i da ukoliko se prekinu komunikacije pođu vama u susret pa makar i "volovskom zapregom", na kojoj će biti neke zalihe sa hranom, drvima, nekim priručnim zaklonom u kom može da se loži, najbolje neka vrsta indijanskog vigvama, gde preko noći možete da se zaklonite i ugrejete koliko toliko, možda neće da vam bude toplo ali nećete smrznuti.


grujicnikola
grujicnikola
Admin

Broj poruka : 152

Назад на врх Go down

STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE? - Page 2 Empty Re: STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE?

Порука by Branimir76 Fri 10 Feb 2012 - 4:21

Gledao sam neke naučne emisije na Nacionalnoj Geografiji još pre dve godine, kad su predviđali i kalkulisali sledeće ledeno doba. Lednici se u svim projekcijama spuštaju sa severa do Mađarske. Znači u krajnjem slučaju očekujte celu Skandinaviju da nas naseli.
Branimir76
Branimir76
Stariji vodnik prve klase

Broj poruka : 80
Godina : 47
Lokacija : Vladičin Han

Назад на врх Go down

STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE? - Page 2 Empty Re: STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE?

Порука by banebeograd Sat 11 Feb 2012 - 3:18

meni sve to lici na vestacko stvaranje paranoje u narodu.
izmisljaju redom
napad marsovaca,
meteorit koji ce pasti na zemlju,
mogucim sveopstim kvarovima nuklearki,
pa onda prete poplavama nastalim topljenjem lednika od globalnog zagrevanja,
a odma posle tog otopljavanja su smislili ledeno doba.
strasno.
kad procitam sve te navodne zakljucke eminentnih strucnjaka koje vecinom po pravilu dolaze preko okeana /us/ setim se recenice mese selimovica
"boj se ovna, boj se govna , a kad cu ziveti..."

banebeograd
Vojnik

Broj poruka : 17

Назад на врх Go down

STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE? - Page 2 Empty Re: STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE?

Порука by Branimir76 Sat 11 Feb 2012 - 6:51

Daće Bog da si u pravu.
Branimir76
Branimir76
Stariji vodnik prve klase

Broj poruka : 80
Godina : 47
Lokacija : Vladičin Han

Назад на врх Go down

STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE? - Page 2 Empty Re: STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE?

Порука by lekascout Thu 16 Feb 2012 - 7:56

Sto se mene tice nepogode ce stvoriti covek (ratovi), a prirodne nepogod su krace i jednostavniji je postupak. Kao sto rekoh rat, on ne pocinje za 2 minuta pa ti moras da istrcis iz kuce za 10 minuta, treba imati dobro uredjenu opremu za prezivljavanje da mozes za sto krace vreme da popakujes sve potrebno, onda hrana, mislim da ne treba praviti zalihe nego kad vidis da je stanje takvo kakvo je odes i pokupujes sve sto ti treba (kao sto rekoh rat ne pocinje za 10 min, nego se to vidi vise dana unazad), razradis plan odlazka i put pod noge (u mom slucaju na selo koje je izolovano, ima dodatne hrane, bunar, pec na cvrsto gorivo i samo se raspitujes).

lekascout
Vojnik

Broj poruka : 3

Назад на врх Go down

STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE? - Page 2 Empty Re: STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE?

Порука by grujicnikola Thu 16 Feb 2012 - 8:21

lekascout ::Sto se mene tice nepogode ce stvoriti covek (ratovi), a prirodne nepogod su krace i jednostavniji je postupak. Kao sto rekoh rat, on ne pocinje za 2 minuta pa ti moras da istrcis iz kuce za 10 minuta, treba imati dobro uredjenu opremu za prezivljavanje da mozes za sto krace vreme da popakujes sve potrebno, onda hrana, mislim da ne treba praviti zalihe nego kad vidis da je stanje takvo kakvo je odes i pokupujes sve sto ti treba (kao sto rekoh rat ne pocinje za 10 min, nego se to vidi vise dana unazad), razradis plan odlazka i put pod noge (u mom slucaju na selo koje je izolovano, ima dodatne hrane, bunar, pec na cvrsto gorivo i samo se raspitujes).

Potpuno se slažem sa ovim gore napisanim!!!
grujicnikola
grujicnikola
Admin

Broj poruka : 152

Назад на врх Go down

STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE? - Page 2 Empty Re: STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE?

Порука by stefan.j Fri 17 Feb 2012 - 5:21

Pozdrav.
Mislim da rat nije jedina mogucnost koja nas moze zadesiti. Sve zavisi od regiona u kome se nalazimo. Na primer one u nizim delovima mogu zadesiti poplave, dok na planini moze lavina, mecava... Zemljotres je vrlo moguc iako nije tako cest kod nas. Ako zemljotres zbrise grad gde moze da se kupi oprema ili hana? Ne kazem da trebas imati 50 kg brasna ako ne mozes da poneses na ledjima, tako ces samo postati laka meta. Ali male rezerve koliko da ti omoguce izlazak iz grada pesice (u koliko su svi prilazi gradu blokirani i ne moze se kolima) su vrlo korsne.
Ovo je moje misljenje, ispravite me ako gresim.

stefan.j
Vodnik

Broj poruka : 27
Godina : 29
Lokacija : beograd

Назад на врх Go down

STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE? - Page 2 Empty Re: STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE?

Порука by Branimir76 Mon 20 Feb 2012 - 4:29

Ne grešiš. Obavezna oprema za na leđa je pakovanje hrane i vode za tri dana.
Branimir76
Branimir76
Stariji vodnik prve klase

Broj poruka : 80
Godina : 47
Lokacija : Vladičin Han

Назад на врх Go down

STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE? - Page 2 Empty Re: STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE?

Порука by deratizator Thu 8 Mar 2012 - 23:34

U ova tema je super.Uvek sam se pitao da li je moja reakcija na opasnosti normalna. U trenucima neposredne opasnosti, plašim se kada sve prodje a u trenutku dešavanja reagujem onako kako mi prvo dodje na ruku. Ali kada su u pitanju neposredne katastrofe jedino iskustvo mi je rat i zemljotres. Za vreme rata posle prvog dana bombardovanja a bilo je žestoko, prvo tomahavci onda avioni i bombe i sve u neposrednoj blizini (iz Kuršumlije sam) odmah sam otišao u selo.Što se bombi tiče tamo toga nije bilo, ali svaki prelet aviona je mnogo žešći (deluje kao da stoji na glavi),komunikacija sa svetom jedino radio,srušili tv repetitor, pošta 3 km daleko, mobilnog nisam imao i sa te strane postoji taj pritisak odsečenosti od sveta, težak osećaj bar meni tada.Bila je skoro emisija na National Geographic o "prepersima" (kako ih nazvaše) u Americi....ljudi se pripremaju za razne varijante, nuklearni rat i krah ekonomije, ali mi nemamo priliku da se spremimo kao oni ,ako ni zbog čeg drugog ono zbog toga što u privatnom vlasništvu ne možemo imati onakvu zalihu oružja i municije
deratizator
deratizator
Vojnik

Broj poruka : 20
Lokacija : Niš

Назад на врх Go down

STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE? - Page 2 Empty Re: STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE?

Порука by Branimir76 Fri 9 Mar 2012 - 5:20

Oružje i municija su nužno zlo. Potrebno je razviti mnogo veština pre toga. Bushcraft je obavezan za preživljavanje, a oružje i ne mora da bude. U svakom slučaju, pošto niko u Srbiji ne može da kupuje onoliko oružja, srazmerno tome dovoljno je da imaš osnovno. Da ne zalazim daleko u oružje, ali i kod nas možeš imati zavidan arsenal.
Branimir76
Branimir76
Stariji vodnik prve klase

Broj poruka : 80
Godina : 47
Lokacija : Vladičin Han

Назад на врх Go down

STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE? - Page 2 Empty Re: STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE?

Порука by grujicnikola Fri 9 Mar 2012 - 6:44

Što se tiče oružija za odbranu imam dva faborita:
Prvi, po mom mišljenju najbolje je imati papovku, razlog je što troši 7,62x39 kao i naša automatska puška pa je do municije veoma lako doći, pogotovo za vreme rata jer je na našim prostorima veoma rasprostranjen metak.
Pogodna i je jer na nju može da se montira optički nišan pa dobijete snajper za odbranu, a može da se lovi i visoka i crna divljač.
Još jedna prednost je i to što se može dobiti na dozvolu kao lovni karabin, tako da legalno imaš veoma funkcionalno oružije u kući, kako za lov tako i za odbranu.
Drugi predlog je pumparica, nezamenjiva na kratkim rastojanjima i u zatvorenom prostoru, pogotovo ako joj se skrati cev, a između ostalog može da se koristi za lov sitne divljači, naš zakon je dozvoljavao (neznam kako je sada) da se patroni pune ručno, znači nakupujte raznu granulaciju sačme, kapisle, barut i presu, onda imate patrone po potrebi, tj. punite ih onako kako vama odgovara.

Obe ove puške možete imati zakonito, uz njih možete imati i neki pištolj u kalibru 9mm PARA i to je to kompletirali ste svoje oružije za odbranu i lov u uslovima opšte opasnosti!!!
grujicnikola
grujicnikola
Admin

Broj poruka : 152

Назад на врх Go down

STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE? - Page 2 Empty Re: STANJE OPŠTE OPASNOSTI - KAKO REAGUJETE?

Порука by Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Назад на врх

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму